Ostrov v Ptačí ulici / Uri Orlev ; z hebrejského originálu ... přeložila Lenka Bukovská

By: Orlev, Uri, 1931- [Autor]Material type: TextTextLanguage: čeština Original language: hebrejština Publisher: Praha : Práh, 2013Edition: 1. vyd. v českém jazyceDescription: 179 s. : il., 1 plán ; 23 cmContent type: text Media type: bez média Carrier type: svazekISBN: 9788072524334Genre/Form: izraelské romány | hebrejské romány | publikace pro dětiSummary: Jako Robinson Crusoe na opuštěném ostrově přežívá židovský chlapec s nesmírnou odvahou a vynalézavostí v polorozbořeném domě v opuštěné čtvrti varšavského ghetta. Obyvatelé čtvrti byli odvedeni a zanechali po sobě téměř veškerý svůj majetek. Zničený dům se nachází u zdi oddělující ghetto od zbytku města. Větracím otvorem může Alex ze svého úkrytu sledovat, co se děje ve čtvrti vně ghetta. Má za úkol počkat v troskách na tatínka, který mu slíbil, že se za několik dnů vrátí. Dny se však mění v týdny a týdny v měsíce, během nichž dojde k mnoha událostem bezpočtu překvapení. Nakladatelská anotace. Kráceno.Summary: Napínavý příběh z druhé světové války. Alexův tatínek byl odvlečen nacisty a chlapec přežívá sám v troskách polozbořeného domu na okraji židovského ghetta. Pro starší děti.
List(s) this item appears in: Holokaust
Tags from this library: No tags from this library for this title. Log in to add tags.
Star ratings
    Average rating: 0.0 (0 votes)
Holdings
Item type Current library Collection Call number Status Date due Barcode
Knihy Knihy Oddělení pro děti a mládež
Beletrie
Beletrie pro děti M 3 perlorodka (Browse shelf(Opens below)) Available 321300122145

Jako Robinson Crusoe na opuštěném ostrově přežívá židovský chlapec s nesmírnou odvahou a vynalézavostí v polorozbořeném domě v opuštěné čtvrti varšavského ghetta. Obyvatelé čtvrti byli odvedeni a zanechali po sobě téměř veškerý svůj majetek. Zničený dům se nachází u zdi oddělující ghetto od zbytku města. Větracím otvorem může Alex ze svého úkrytu sledovat, co se děje ve čtvrti vně ghetta. Má za úkol počkat v troskách na tatínka, který mu slíbil, že se za několik dnů vrátí. Dny se však mění v týdny a týdny v měsíce, během nichž dojde k mnoha událostem bezpočtu překvapení. Nakladatelská anotace. Kráceno.

Napínavý příběh z druhé světové války. Alexův tatínek byl odvlečen nacisty a chlapec přežívá sám v troskách polozbořeného domu na okraji židovského ghetta. Pro starší děti.

There are no comments on this title.

to post a comment.

Powered by Koha